best crypto to buy on coinbase today which is the best cryptocurrency to invest today kryptowährungen kurse bisob buy bitcoin anonymously with cash kryptowährung deutschlandfunk kultur

Dr. On aneb první vzlet

Směle do toho!

Mám strach z výšek, tedy ne těch školních, ty už mám naštěstí za sebou. Mám strach z výšek, i proto jsem si nikdy nechtěl pořídit drona. Drony byly velmi šik a in zhruba 3 roky zpátky, nyní je to již standard, i proto jsem se rozhodl okusit leteckou fotografii. Má první volba padla na kvadrokoptéru DJI Spark Fly More Combo. Dočetl jsem se, že je to skvělá vstupní volba pro člověka, který nikdy v ruce dron neměl. Jelikož jsem tvor svědomitý, poslechl jsem rady kamarádů a ke dronu si pořídil i malou helikoptéru na dálkové ovládání (k velké potěše Tessy, mého chlupatého souputníka – psa). Co Vám budu povídat, helikoptéře jsem již vytvořil hrobeček dole pod panelákem, první zkušenost s ovládáním tedy nebyla příliš valná. „Odvážně“ jsem tedy rozbalil krabici s dronem (kterého jsem rádoby vtipně pojmenoval Dr. On) a vyjel k prvnímu vzletu na náchodskou Vyhlídku. Chytil jsem skvělé počasí, a i když první pokusy nebyly zrovna povedené, po chvilce jsem ovládání dostal do ruky. Spark se dá ovládat třemi způsoby – gesty, mobilem či ovládáním DJI. Zvolil jsem nejjistější metodu dálkového ovládání propojeného s mobilem iPhone SE a vše fungovalo skvěle. Vytknul bych možná opětovné přihlašování přístroje (z neznámého důvodu si aplikace dron sama nenašla, když jsem ho spustil). Dosah má dron skvělý a celkově se ovládá velmi intuitivně. Za sebe ho mohu jen doporučit všem začátečníkům.

První pokusy o leteckou fotografii nedopadly úplně podle představ.

Technické vlastnosti

O specifikách se tu nebudu dlouze rozepisovat, neboť si je může každý jednoduše dohledat (třeba zde). Zmíním teda věci, které pro mě, jakožto pro fotgrafa, byly stěžejní. (Dron natáčí full HD videa 1080p a kamera (s jinak skvělým gimbalem, který ale asi třikrát zaznamenal chybu, ze které se pořádně rozklepal) fotí do rozlišení 12 mpx. To je pro začátečníka dostačující, pouze je velmi limitující formát JPEG (chybějící RAW je pro mě „deal breaker“).
Za mě mohu doporučit mobilitu a skladnost Sparka, je to opravdu 300gramový „prcík“ a je velmi skladný.

Dron jsem pořídil i jako pomůcku pro trénink červenokosteleckých volejbalistů. Na videích hráči mohou vidět špatnou techniku náběhů, přebíhání či servisů. I to dokazuje, jak je Spark versatilní, neboť se natáčelo ve sportovní hale, kde bylo spojení s ovladačem bez jediného problému. Dnes je již Spark na cestě zpátky a já se těším na DJI Mavic Pro, který vyzkouším po Velikonocích.

I to byl důvod koupě prvního dronu. 🙂