Ondřej Dostál (zástupce organizátorů Půlení Mediků LF HK):

„Spolupráce s Martinem byla velmi příjemná - jednak je to bezva sympaťákOndřej Dostál - organizátor Půlení Mediků LF HK 2014 a jednak se s ním dá velmi dobře domluvit, co je potřeba. Další pochvala míří k jeho schopnosti zorganizovat masu lidí pro společné focení (a že to nebylo jednoduché). A na závěr to nejdůležitější... Fotky z večera jsou vynikající, netuctové a krásně zachycují atmosféru. Až budu pořádat nějakou akci, určitě vím koho oslovit jako prvního. Díky! :-)“ (viz galerie)

Eliška & Vlasta Sukovi (nevěsta a ženich):

„Chceme touto cestou Martinovi moc poděkovat za, spoustu nádherných fotek,Eliška & Vlasta Sukovi které nám dohromady dávají krásnou vzpomínku na náš svatební den. Jelikož nejsme zvyklí být celý den obklopeni objektivy, měli jsme ze začátku trochu obavy, byly ale zbytečné. I když jsme jistě nebyli dokonalými modely, atmosféra při focení byla příjemná, pohodová a okořeněná i dávkou legrace. A výsledek? Všichni se nás ptají, kdo nám fotil svatbu, že máme tak krásné fotky. Takže Martine, děkujeme a pokud bude příležitost k další spolupráci, těšíme se!“ (viz galerie)

Jana & Zbyněk Dvorští (nevěsta a ženich):

„Výsledkem práce fotografa je vzpomínka. A hezké vzpomínky dělají jen šťastníJana a Zbyněk Dvorští lidé, se kterými jste to štěstí prožívali. A ač to možná není tak zjevné, je to i osobnost fotografa, která hraje ve vzpomínkách důležitou roli. Můžete namítat, že stačí, aby byl dobrý fotograf jen někdo, kdo zná skvěle své řemeslo. Že je to někdo, kdo ví, jaké má světlo, jak nastavit clonu, ISO, co použít za objektiv, blesk, jaké používat časy a jak potom hotové snímky upravit. Ale u tohoto tvůrčího řemesla platí, že zručnost je jedna věc, ovšem cit pro situaci je věc druhá a například u svatební fotografie zásadní.

Martin si nás získal hned od začátku. Je to otevřený a komunikativní člověk a zároveň má skvělou intuici. Jeho tvorba je stejně jako on sám dynamická a z jeho prací je znát, že umí být ve správnou chvíli na správném místě. Nestojí a nečeká. Plánuje, chystá, předvídá a co je důležité, téměř o něm nevíte. Má skvělou empatii, umí strhnout a zajímá se o vás. Je technicky velice zručný, a to nejen za fotoaparátem, ale i za monitorem při úpravě snímků.

Pokud chcete mít fotky, kde budete stát pěkně uprostřed perfektně zaostření, stejně jak strom za vámi, co vám kouká z hlavy, a kde bude zelená ještě zelenější, obloha azurová jako v pohádce a všechno bude tak nějak do pravého úhlu včetně vašeho úsměvu, najděte si někoho jiného. Na tohle by bylo Martina škoda. Kvalita jeho práce odpovídá ceně. Vzhledem k tomu, že se o jeho fotkách vyjádřil pochvalně člověk z našeho okolí, který se fotografií sám dlouho úspěšně živil, nemáme pochyby o pokračování jeho už beztak slušně nastartované kariéry.“ (viz galerie)

Zdeněk Vlček (frontman Too Late a ředitel VetimFestu):

„S Martinem spolupracujeme už řádku let. A ať už se jednalo o focení festivalů, Zdeněk Vlček, ředitel VetimFESTu koncertů, či promo-fotek kapely. Martin mě uchvátil svou kreativitou a originalitou. Je mistrem svého řemesla!“
(Profil
Too Late na Bandzone, galerie VetimFESTu)

Lucka Peterková & 6 NaChodníku (šansonové seskupení):

„Severoameričtí indiáni věřili, že fotografové s „plivajícími stroji“ jsou zloději duší.Lucka Peterková a 6 NaChodníku Nevím, zda to bylo kvůli jejich výsledné práci, ale je docela možné, že po záznamech některých fotografů, mohli lidé působit jaksi méně oduševněle. Asi, kdyby znali Martina, hned od počátku by k takovému mýtu nemohlo dojít. Věřím, že i bez současné techniky by dokázal fotit. I když s ní to jde samozřejmě líp! Chci tím jen naznačit, že zaznamenat děj do statické momentky už dnes dokáže zcela každý, ale nesebrat duši ani lidem ani momentu, ve kterém je zaznamenává, přidat ještě osobitý názor a velmi často nadhled a smysl pro humor, to je pravý kumšt. Martin mu vládne a tím je nesmírně osobitý! Kapele 6 NaChodníku i mně bylo A JE!!! ctí, být mezi těmi, na které mířil Martinův fotoaparát. A doufám, že ne naposledy…“ (viz galerie)

Marcelka & Aleš (nevěsta a ženich):

„Naše spolupráce vznikla skutečně náhodou, měsíc před naší svatbou, díky našemuMarcelka & Aleš rozhodnutí na poslední chvíli sehnat profesionálního fotografa ( místo našich dvou kamarádů, kteří se měli střídal a fotit na naší svatbě ). Z širokého výběru jsme zvolili právě Martina, jednak díky doporučení kamarádky a hlavně díky jeho odvedené práci, jak na webových stránkách, tak i na FB. Určitě nelitujeme, naopak. Myslíme, že výsledek hovoří za vše - jsme maximálně spokojeni, fotečky jsou dokonalé. Tak krásnou vzpomínku na náš nezapomenutelný den jsme ani nečekali. V neposlední řadě musíme uvézt, že spolupráce s mladým fotografem byla opravdu profesionální a hlavně uvolněná, takže focení šlo samo :). Ještě jednou Marťo moc děkujeme, bylo nám potěšením. Určitě se těšíme i do budoucna na naši další spolupráci a můžeme Tě jen doporučit, zdraví Máci a Aleš.“ (viz galerie)

Markétka & Marek (nevěsta a ženich):

„Rádi bychom touto cestou poděkovali Martinovi za krásné svatební fotografie,Markétka & Marek které se díky němu staly jedinečnou vzpomínkou na náš svatební den. Nadšeni jsme z nich nejenom my, ale i celá naše rodina a kamarádi. Příjemně nás překvapil Martinův přístup, který je vzhledem k jeho věku více než profesionální. Nejvíce nám vyhovovalo Martinovo přátelské a skromné vystupování a to, že se ním dá rozumně na všem domluvit. Martin srší nápady a kolikrát jsme ani nevěděli, že nás fotí, což nebylo na škodu. Výsledek byl skvělý! Budoucím novomanželům můžeme jen doporučit a Martinovi přejeme spoustu dalších spokojených párů a hodně, nejen pracovních, úspěchů!“ (viz galerie)

Sourozenci Blažkovi (portrétní fotografie):

„Ač mladý, tak naprosto profesionální človíček, který nenechá nic náhodě.Sourozenci Blažkovi Potřebovali jsme fotky pro tátu k narozeninám a našli jsme někoho, kdo nám udělal dárek, který předčil veškerá očekávání. Na focení s Martinem nezapomenu. Měl vše nachytané, prostor (Olomoucký park) na focení měl skvěle nastudovaný a my jsme defakto prišli k hotovému. Právě díky tomu bylo focení uvolněné, spontánní a hlavně jsme se neuvěřitelně nasmáli. Byla to sranda a i přes smích vypadají fotky umělecky což se v mnoha okamžicích divím a zároveň obdivuji Marťovu schopnost zachytit správný okamžik. Za vše mluví tátova reakce - oči plné slz a radost :))) Marťulo moc ti děkujeme a jakmile bude přiležitost, počitej s tím, že budeš u toho, protože zvěčnění od tebe na fotopapír nemá chybu. Opravdu jsem nadšená a užili jsme si to všichni, co jsme na fotkách největší dojem na mě udělala pohotovost a vyřídilka, kterou Marťa disponuje- na fotkách není ani stopy po dešti, který nás celý den provázel a cokoliv jsme neměli, tak se zařídilo. Prostě přirozené a naprosto úžasne focení vřele doporučuji a nebojte se jeho mladého vzhledu - opravdu ví, co dělá!“ (viz galerie)

Petra Soukupová ("mamka" Police Symphony Orchestra):

„Myslím, že Martin si za svou práci zaslouží opravdovou chválu. Nejenže je velicePetra Soukupová - vedoucí polického orchestru spolehlivý, ale samotná spolupráce s ním je velice jasná a rychlá, a to pro nás znamená opravdu hodně. A odvedená práce? Vynikající. Umí zachytit momentky, celou atmosféru našich koncertů a všechny fotky jsou velice kvalitní. Určitě budeme rádi spolupracovatnadále. :) Všem vřele doporučuji! Za celou bandu (Police Symphony Orchestra), děkuju!“ (viz galerie)

Jakub Šimek (trenér náchodského korfbalového týmu):

„Není to tak dlouho, co jsem se rozhodl, nechat nafotit náchodský korfbalový klub.Jakub Šimek Přemýšlel jsem koho oslovit, až jsem narazil na webové stránky Martina. Ihned po otevření mě bylo jasné, že zde jsem správně. S Martinem je výborná spolupráce, ale ještě lepší jsou jeho fotky. Martin dokázal vyfotit a splnit vše tak jak jsem si představoval. Jsem velice potěšen, že Korfbal Náchod může spolupracovat s takovýmto profesionálním fotografem, který nám pomáhá v propagaci a rozvoji korfbalu v Náchodě. Jeho fotky udělaly radost nejen nám, ale i všem dětem. Ještě jednou Ti za celý korfbalový klub Náchod moc děkujeme a těšíme se na naši další spolupráci.“ (viz galerie)

Jana Ansorge (studentka):

„Marťovy fotografie jsou naprosto nápadité a jeho díla obdivuji, chtěla bych ho Jana Ansorgevšak veřejně pochválit a poděkovat mu za jinou jeho dovednost. Zvolila jsem si ho jako soukromého učitele angličtiny, když jsem potřebovala připravit na zkoušku. Náš plán byl jasný, v rekordně krátkém čase udělat z komára velblouda. :) Nakonec se opravdu povedlo a to hlavně díky Marťově flexibilitě, protože se naprosto přizpůsobil mému režimu s malými dětmi. Studijnímu plánu, který sestavil přesně na míru s ohledem na můj stav, ve kterém jsem se s angličtinou nacházela a v nemalé míře také díky tomu, že se snažil vyučovat s humorem, což navodilo příjemnou atmosféru. Já Ti tedy Marťo děkuji, naše spolupráce mi byla radostí a nadále i zůstane. :)“

Pavla & Pavel (nevěsta a ženich):

„Svatební den je dle našeho názoru jedním z okamžiků života, který si lidéhttp://martinkabrt.cz/images/pajaapaja.jpg chtějí zapamatovat po celý život. Proto jsme rádi, že jsme dostali doporučení právě na Tebe. Chtěli jsme, aby fotky vypadaly originálně, což se nám splnilo. Ze začátku jsme byli trošku nervózní z focení, to ale rychle opadlo s Tvým profesionálním a kamaradským přístupem. Když se znova a znova díváme na fotky, cítíme se přesně jako v náš Den, kdy panovala příjemná atmosféra, kterou si nám dokázal vytvořit. Ani jsme nevnímali, že si nás fotil a výsledek je úžasný! Ještě jednou děkujeme za překrásnou vzpomínku na celý život a že si nám ve všem vyhověl. Určitě Tě doporučíme našim přátelům. Měj se krásně!“ (viz galerie)

Eva & Radek (nevěsta a ženich):

„Kdybychom měli vystihnout spolupráci s Martinem jedním slovem, řekli bychomEva & Radek prostě 'pohoda'. Což je v tak vypjatý den u lidí, kteří se ne zrovna rádi fotí, jako my, hodně důležitá věc. Vůbec nebylo potřeba být před objektivem nervózní, Martin působí moc klidně a mile, nic pro něj není problém, všechno se zvládne. Starost s focením a vším kolem toho mohl člověk prostě hodit za hlavu a nechat to na něm. A výsledek byl zrovna takový, jako celé odpoledne naší spolupráce. Bez chybičky. Je vidět, že Martin svou práci bere hodně zodpovědně a vážně, má dobré nápady (třeba naložit si do auta žebřík, aby mohl fotkám dopřát jinou perspektivu), ale zároveň ze sebe nedělá něco víc, žádného velkého pana fotografa, se kterým se nediskutuje. Jsme moc rádi, že nás napadlo oslovit právě jeho.“ (viz galerie)

Aleš Žďárský (atletický trenér, ředitel mezinárodního mítinku VC Nového Města nad Metují):

„Martina Kábrta jsem jako fotografa znal jen ze stránek Náchodského SWINGu a http://martinkabrt.cz/images/ales-zdarsky.jpgnásledně pak i z jeho webových stránek, které mi byly doporučeny k nahlédnutí. Pro spolupráci jsem se rozhodl bez váhání, jeho styl a originální pohled se mi líbil. Navíc si myslím, že je dobře, když atletiku fotí člověk, který se na ni dívá jinak než všichni, kteří ve sportovním prostředí žijí denně. Martin si při focení našel svoje místo a pořídil velice zajímavé snímky, které báječně vystihly atmosféru. Těším se na další spolupráci, kterou jsme zahájili letos v rámci Velké ceny Nového Města nad Metují.“

Terezka & Mirek (nevěsta a ženich):

„Martina jsme potkali díky zvláštní souhře náhod, ale jsme šťastni, že jsme se díkyTerezka & Mirek tomu s ním seznámili. Zapůsobil na nás svou vrozenou skromností a profesionalitou. Měli jsme v poslední době možnost srovnat jeho práci s pracemi jiných fotografů a můžeme zodpovědně prohlásit, že jeho fotografie jsou mnohdy daleko kvalitnější než od 'tzv.' profesionálů. Jsme nadšení, že s námi strávil náš velký den a naprosto perfektně ho zdokumentoval. Díky němu máme překrásné vzpomínky na celý život. Takže Martine, moc moc díky a jen tak dál!“ (viz galerie)

Jakub Štěpán (herec a moderátor):

„Fotografie z dílny Martina patří i dle profesionálních fotografů na vysokou úroveň.Jakub Štěpán Nezáleží na typu fotky, ať už portrét, nebo krajina s detailem, vždy z toho dokáže vytěžit maximum, což oceňuji nejvíce. Mohu s čistým svědomím doporučit všem, kteří chtějí, aby fotografie byly ve výsledku jiné, originální a vždy zaujaly.“ (viz galerie)

Daniel Šafr (ředitel časopisu Náchodský SWING):

„S Martinem Kábrtem jako fotografem navázal časopis Náchodský SWING spolupráciDaniel Šafr v roce 2008. Čas jen prověřil, že preciznějšího, flexibilnějšího a nápaditějšího fotografa jsme si do svých řad nemohli přát. Vedle fotografování pro náš časopis se navíc Martin ukázal i jako skvělý fotograf s citem pro kouzlo okamžiku v projektu Náchodský SWING uvádí, ve kterém fotí naše kulturní akce (Jiří Stivín, Eva Holubová, Bob Klepl, Chantal Poullain, Oldřich Kaiser... – viz galerie). Za výsledky Martinovy práce se velmi rád postavím a proto ho mohu jen doporučit.“

Mgr. Renata Stránská (osobní bankéř):

„Martina jsme požádali o nafocení naší rodiny. S výsledkem jsme byli všichni velmiRenata Stránská spokojeni, dokázal zachytit rodinnou atmosféru. Focení probíhalo hladce i navzdory přítomnosti nejmladšího člena - ročního Kuby.“

ColdFire (žonglérská skupina):

„Fotograf, který by si dokázal poradit s focením ve tmě, větru, dešti, v prostředí,ColdFire kde má za okamžik vypuknout ohňostroj, kde se navíc tetelí netrpělivý dav očekávající žonglérské vystoupení, se hledá špatně. Martin je naštěstí jeden z mála, který toto podstoupit dokáže. Za ColdFire máš u nás hvězdu! Nejen za trpělivost, ale hlavně za solidní výsledky. Díky!“

Iva Venclíková (učitelka gymnázia):

„Naše tablo je velmi zajímavé, originální. Oceňuji zejména Martinovu nápaditost aIva Venclíková způsob zpracování fotografií. Myslím, že mu můžu za celou třídu poděkovat za trpělivost, kterou s námi při fotografování měl. Martine, díky!“

Pavla Pilařová (redaktorka a moderátorka):

„Fotit mě asi není úplně jednoduché. Jako ostatně více lidí, necítím se úplněPavla Pilařová nejlíp, když se na mě zaměří objektiv a já se mám tvářit přirozeně. S Martinem ale byla skvělá spolupráce. Dokáže vytvořit příjemnou atmosféru, člověk se uvolní a výsledek pak stojí za to. Má skvělé nápady, je trpělivý a precizní. Vřele doporučuji.“

Katka & Tom (nevěsta a ženich):

„Martina jsme požádali o nafocení naší svatby a přesto že to byla jeho prvníKatka & Tom zkušenost s touto tématikou, tak výsledek je úžasný. Spolupráce s ním byla příjemná a jeho zodpovědný přístup, se kterým přistupoval ke své práci v nás vyvolával pocit klidu a důvěry, který se promítal do výborné atmosféry po celou dobu, co s námi byl. Martin je vlice ochotný a kamarádský, moc mu děkujeme!“

Dan Pavlík (učitel, překladatel, zpěvák a hlavně otec Klárky):

„Martinovy fotky se nám moc líbily. Bereme v potaz, že fotil improvizovaně a bylo toDan Pavlík s Klárkou domluvené hodně narychlo. Jsme moc rádi, že udělal i černobílou variantu, protože ty jsou vždycky dobré. Některé si necháme zvětšit. Za sebe i za holky děkuji!“ (viz galerie)

Děkuji všem, moc si toho vážím! www.martinkabrt.cz

Náchodský SWING www.nachodskyswing.cz

Český Atletický Svaz www.atletika.cz

SK Nové Město nad Metují www.sportklub.cz

Fotograf Martin Hurdálek www.fotografhurdalek.webnode.cz

Bavte se pohybem!!! www.bavtesepohybem.cz

Náchodský deník www.nachodsky.denik.cz

Korfbal Náchod www.korfbalnachod.cz

Merkur Toys www.merkurtoys.cz

Academia Mercurii www.academiamercurii.cz

Police Symphony Orchestra www.policesymphonyorchestra.cz

Volejbal TJ Červený Kostelec www.volejbalck.cz

© Martin Kábrt, všechna práva vyhrazena

Tvorba webových stránek - GeneWeb.cz