Dárek i do dalších let

Vánoční shon je v plném proudu a Vy si pomalu uvědomujete, že Vám jeden až deset dárků chybí. Na poslední chvíli žhavíte internety, hledáte zběsile hrníčky, ponožky, sady šampónů a nejnovější knižní bestsellery v akci. Pokud chcete dát ale dárek, který bude mít hodnotu i do dalších let, čtěte dál.

Informace k focení samotnému

Samotné focení probíhá zhruba 1 hodinu. Málokdy se stane, že přetáhneme focení do druhé hodiny, ale pokud je chuť i nálada, pak není důvod končit předčasně. Často se mě ptáte, kde budeme fotit. To nechávám na čistě na Vás. Pokud chcete fotit venku v přírodě, rád za Vámi dojedu kamkoliv nebo se můžeme potkat někde na půli cesty. Pokud chcete fotit i přímo u Vás doma, není problém (doma je zkrátka doma a Vy se tam budete cítit stoprocentně nejlépe). Osobně nejsem fanouškem ateliérového rodinného focení, ale i ta možnost tu je. Určitě ode mě ale nečekejte fotografie Vašich týdenních ratolestí v nadýchaných peřinkách v košíku (to Vás rád odkážu na některého ze svých kolegů/kolegyň). Proti gustu žádný dišputát, pouze já nedělám focení na saních u vánočních stromečků. Sesumírované dotazy k focení najdete pod fotografií „zmrzlinářek“. 

Portrétní fotografie, dárkový poukaz, rodinné fotografie
Martin Kábrt, dárkový poukaz, portrétní focení, rodinné foto

Jak dlouho budeme fotit?

Samotné focení trvá zhruba 1 hodinu. Často se ale stane, že focení se protáhne do druhé hodiny, pokud je chuť i nálada (zkrátka dokud děti vydrží udržet pozornost a nezačnou trhat rodičům vlasy). A ta často tedy bývá!

Fotograf Martin Kábrt Portrétní fotografie Dárkový poukaz

Kde budeme fotit?

Fotit můžeme venku, u Vás doma, na zahradě, v ateliéru. Za slunce, deště, sychravého podzimu, v blátě, v písku, kde se Vám to bude zkrátka líbit.

Martin Kábrt, dárkový poukaz, portrétní focení, rodinné foto

Co na sebe?

Nikdy nikoho nenutím do barevně laděných kombinací, svátečního oblečení či kostýmů z filmu Avatar. Vše nechávám čistě na portrétovaných. Pokud se chcete barevně sladit, můžete. Za sebe doporučuji si vzít něco, v čem se zkrátka cítíte dobře.

Martin Kábrt, dárkový poukaz, portrétní focení, rodinné foto

Co s sebou?

Pokud fotíme doma, maximálně trochu poklidit, i když i organizovaný nepořádek je autentický. Pokud fotíme venku, je fajn si vzít s sebou aspoň deku, pro nejmenší hračky, pro větší větší hračky a pro největší flašku (vtip, ale nechávám to opravdu vše na Vás) či další rekvizity, které na fotkách chcete mít. A třeba i motorku.

Fotograf Martin Kábrt, dárkový poukaz, portrétní focení, rodinné foto

Kolik si odneseme fotek?

Ode mě si z focení odnesete víc než 60 upravených fotografií. Vím, jak to chodí u dalších fotografů, ale přijde mi škoda si z focení odnést pouze 10-15 upravených fotografií, proto radši strávím u úprav více času a Vy dostanete více vzpomínek. Kromě portrétů jsou mezi fotkami zakomponované i momentky, které jsou vždy nejautentičtější a nejoblíbenější z celého focení.

Kdy a jak fotky dostaneme?

První ochutnávku fotek dostanete do dvou dní od samotného focení. Zbytek všech upravených fotek odevzdávám zpravidla do dvou týdnů (dle vytíženosti). Někdy jsem schopný fotografie dodat již v den focení, jindy se odevzdání může protáhnout o týden či dva (dle návalu práce). Fotografie dostanete přes zaheslovaný odkaz na mé oficiální úložiště do emailu.

Fotograf Martin Kábrt Portrétní fotografie Dárkový poukaz

Na co vše můžeme poukaz využít?

Představivosti se meze nekladou a já jsem pro každou špatnost, co se týče focení, proto poukaz můžete využít jak na párové, rodinné, těhotenské či sólo portrétní focení. Poukaz mohu upravit i dle Vašich požadavků (např. jsem upravoval poukaz na dárkové focení interiéru obchodu aj.).

Fotograf Martin Kábrt, dárkový poukaz, portrétní focení, rodinné foto

Kolik poukaz stojí?

Dárkový poukaz stojí standardně 3000 Kč. Během roku nabízím slevy, stačí sledovat můj instagram (@martinkabrt.cz) či FB martinkabrt.cz – foto.

Jak poukaz dostaneme?

Vánoční dárkové poukazy můžete objednávat až do 23. 12. do 19.00. V okolí Náchoda sám poukaz doručím, pokud jste z daleka, zasílám poukazy elektronickou podobou či poštou (je nutné počítat se 2 dny na doručení v případě pošty).

Můj přístup k focení

Mým cílem je si focení hlavně užít. Často slýchávám, že se lidé neradi fotí nebo že mají špatné zkušenosti s portrétním focením. Věřím, že mohu říct, že dokážu vytvořit takovou „atmošku“, že budete odcházet s úsměvem na tváři a budete se těšit na další focení. Musím zaklepat (klep klep), že se mi ještě nestalo, že by mi portrétování volali, že focení se mnou byl horší zážitek než z kolonoskopie, a že už do toho v životě nepůjdou. A za to jsem opravdu rád. 🙂 Největší výpovědní hodnotu pro mě mají spontánní nearanžované momentky a upřímné úsměvy. Věřím, že dokážu rozesmát ve finále i Vás. 

Darkovy poukaz portretni fotografie rodinna fotografie martin kabrt